top of page
altumcode-PuxTq4DwUHE-unsplash.jpg

R-rko...

Všade o ňom hovoria a takmer každý v ňom robí. Ale ako začať? Pokiaľ by ste chceli pár tipov ako začať pracovať s týmto programovacím jazykom alebo svoje doterajšie znalosti rozšíriť, pozrite si zoznam, ktorý sme si pre Vás pripravili.

R Live Streams s Wolfgang Viechtbauer

"Due to the coronavirus pandemic (which has led many to explore the possibilities and potential of online teaching), I started to run the occasional live stream via the streaming platform Twitch where I talk about R, statistics, and whatever else comes up..."

R for Data Science

Kniha, ktorá Vám pomôže vstupiť do sveta datascience s R. Podobne, ako sa chemik učí čistiť skúmavky, dáta kniha Vám môže pomôcť v tom, ako očistiť Vaše dáta. A omnoho viac...

YaRrrr

Cieľom tejto knihy je viesť Vás prácou s R a ešte k tomu s pirátmi! Čo viac si priať?

Learning Statistics with R

Úvodný štatistický kurz štatistiky v R? Prečo nie!

R Programming (Coursera)

Máte radi Coursera kurzy? Ak áno, prečo neskúsiť tento...

Swirl

Naučte sa pracovať s R. V R!

PsychPackage (Personality project)

Using R and psych for personality and psychological research

Applied missing data analysis

Neúplne dáta. Čo teraz? Aj na túto otázku sa snaží nájsť odpoveď on-line kniha. Spoiler: neide o koniec sveta a niečo sa dá spraviť aj v SPSS (ale prečo by to niekto robil keď ma R, všakže).

R-bloggers

Názov R-bloggers hovorí za všetko. Chcete skúsiť nejaký nový postup alebo ste sa zasekli? Množstvo blogov na rôzne témy týkajúce sa R na jednom mieste.

bottom of page